logo


Treningi zapaśnicze

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi zapaśnicze. U nas można trenować niezależnie od płci, wieku i wagi. Coś dla siebie znajdą wszyscy, niezależnie od poziomu zaawansowania i wcześniejszych doświadczeń ze sportem czy sztukami walki.

nauka rzutów

Nauka rzutów

Na zajęciach w naszym klubie kładziony jest nacisk na naukę podstawowych oraz najbardziej przydatnych elementów zapasów. Rzuty zapaśnicze są kwintesencją zapasów i pozwalają w skuteczny i efektowny sposób sprowadzić przeciwnika do parteru. Na naszych treningach uczymy różnych wariantów rzutu przez ramię oraz rzutu przez biodro. Aby móc skutecznie zastosować rzuty w walce z oporującym przeciwnikiem, niezbędne jest opanowanie techniki do perfekcji, dlatego nauka rzutów stanowi jedną z podstaw naszych treningów.

W naszym klubie poznasz:

 • - rzut przez ramię
 • - rzut przez biodro
 • - rzut suplesowy

  Sprowadzenie do parteru

  Sprowadzenia do parteru

  W „Spartanie” poznasz wiele sposobów na to, by sprowadzić przeciwnika do parteru. Do Twojej dyspozycji oddajemy cały arsenał począwszy od obaleń, przez sprowadzenie obejściem po efektowne rzuty. W zapasach sportowych za sprowadzenie przyznawane są punkty. Sprowadzenia do parteru przydatne są także w innych dyscyplinach, jak chociażby w submission fightingu, grapplingu, judo, bjj (brazilian jiu jitsu) czy walkach w formule MMA (mixed martial arts).

  walka w klinczu

  Walka w klinczu

  Zapasy polegają na umiejętnym wytrąceniu przeciwnika z równowagi przy jednoczesnym zachowaniu własnej stabilności. Kontrola walki w stójce, umiejętność powstrzymania prób sprowadzenia przez przeciwnika a także umiejętność przygotowania sobie gruntu pod zaplanowaną przez nas technikę, często stanowią o sukcesie w walce. Na naszych treningach nauczysz się jak poprawnie kontrolować swoje ciało w trakcie pojedynku.

  walka w parterze

  Walka w parterze

  Umiejętność walki w każdej płaszczyźnie stanowi o klasie zawodnika. Pokażemy Ci podstawy, które w trakcie walki w parterze, pomogą przejąć kontrolę nad przeciwnikiem i zdobyć dominującą pozycję.

  Dołączyć do treningów z nami możesz przez cały rok

  ZAPISY NA ZAJĘCIA ›